„Begėdis” yra amerikiečių draminis serialas, pasakojantis apie disfunkcinės Gallagher šeimos gyvenimą Čikagoje. Šis serialas, kupinas juodojo humoro ir atvirų scenų, tyrinėja priklausomybės, skurdo, psichinės sveikatos problemų ir netinkamo auklėjimo temas.

serialas begėdisSerialas „Begėdis” sulaukė kritikų pripažinimo už savo juodą humorą, realistišką vaizdavimą ir stiprią vaidybą. Jis laimėjo daugybę apdovanojimų, įskaitant „Auksinio gaublio” apdovanojimą geriausiam aktoriui dramos seriale (William H. Macy) ir geriausiam televizijos serialui – dramai.

Siužeto vingiai

„Begėdis” siužetas kupinas netikėtų posūkių ir vingių, kurie išlaiko žiūrovų dėmesį nuo pat pirmos serijos. Kiekvienas šeimos narys susiduria su savo problemomis ir iššūkiais, kurie dažnai persipina su kitų šeimos narių problemomis.

Seriale netrūksta dramatiškų įvykių, tokių kaip mirtys, ligos, priklausomybės, areštai ir netgi teismo procesai. Tačiau net ir tamsiausiomis akimirkomis serialas „Begėdis” randa vietos humorui ir vilčiai.

Vienas iš įsimintiniausių siužeto vingių yra Fionos kovos su alkoholizmu. Fiona ilgą laiką neigė savo problemą, tačiau galiausiai jai pavyksta pripažinti savo priklausomybę ir pradėti sveikti.

Kitas įdomus siužeto vingis yra Lipo santykiai su Karen Jackson (akt. Amy Smart). Lipas ir Karen yra iš skirtingų socialinių sluoksnių, tačiau jiems pavyksta įveikti kliūtis ir sukurti tvirtus santykius.

„Begėdis” siužetas nuolat keičiasi, o tai reiškia, kad žiūrovai niekada negali tiksliai žinoti kas nutiks toliau. Šis netikėtumo elementas yra viena iš priežasčių, kodėl „Begėdis” yra toks populiarus serialas.

Serialo „Begėdis“ veikėjai ir aktoriai

Serialas „Begėdis“ pasižymi ne tik įtraukiančiu siužetu, bet ir ryškiais, įsimintinais personažais, kuriuos įkūnija talentingi aktoriai. Kiekvienas iš šeimos narių – nuo patriarchato Franko iki jauniausios Debbie – turi savitą asmenybę, kuri atsiskleidžia per visus šešis serialo sezonus.

Frenkas Galageris (akt. William H. Macy) – šeimos galva, alkoholikas ir beprotis, kuris visada sugeba sukelti chaosą ir sudrumsti ramybę. William H. Macy meistriškai perteikia Franko sarkazmą, cinizmą ir neatsakingumą, tačiau kartu parodo ir jo pažeidžiamumą bei giliai slypinčią meilę savo vaikams.

Fiona Gallagher (akt. Emmy Rossum) – vyriausia dukra, kuri stengiasi laikyti šeimą kartu ir rūpintis savo broliais ir seserimis. Emmy Rossum puikiai atskleidžia Fionos stiprybę, ryžtą ir atsidavimą, tačiau taip pat parodo jos nuovargį ir nusivylimą.

Lip Gallagher (akt. Jeremy Allen White) – protingas ir ambicingas vaikinas, kuris trokšta ištrūkti iš Čikagos getų ir sukurti geresnį gyvenimą. Jeremy Allen White įtikinamai perteikia Lipo maištingumą, nepriklausomybę ir troškimą įrodyti savo vertę.

Ian Gallagher (akt. Cameron Monaghan) – gėjus, kuris bando susitaikyti su savo seksualine orientacija ir religingais įsitikinimais. Cameron Monaghan meistriškai atskleidžia Iano vidinę kovą, baimes ir nepasitikėjimą savimi.

Carl Gallagher (akt. Ethan Cutkosky) – maištingas ir agresyvus paauglys, kuris dažnai patenka į bėdą. Ethan Cutkosky puikiai perteikia Carlo pyktį, nusivylimą ir jausmą, kad niekam nerūpi.

Debbie Gallagher (akt. Emma Kenney) – manipuliuojanti ir egoistiška mergina, kuri visada siekia dėmesio. Emma Kenney įtikinamai atskleidžia Debbie gudrumą, naivumą ir norą būti mylimai.

Be šeimos narių, seriale gausu ir kitų įsimintinų personažų, tokių kaip Franko draugė Sheila Jackson (akt. Joan Cusack), Fionos mylimasis Steve’as Wiltonas (akt. Justin Chatwin) ir gėjų pora, auginanti Ianą, Mickey Milkovich (akt. Noel Fisher) ir Svetlana Yevgenivna (akt. Isidora Goreshter).

Visi „Begėdis“ aktoriai puikiai atlieka savo vaidmenis ir sukuria įtikinamai realistiškus personažus, su kuriais žiūrovai gali lengvai susitapatinti. Būtent aktorių meistriškumas paverčia šį serialą tokiu įtraukiančiu ir nepamirštamu.